pátek 8. listopadu 2013

STROM PRVNÍ ...


V neděli 3. listopadu 2013
jsme zasadili náš první strom. Jednotliví členové mají už řadu sázení na veřejných i soukromých pozemcích za sebou, ale tohle je první strom jménem sdružení. Byla to pro nás slavnostní a mimořádně symbolická chvíle! Věříme že je to první z celé řady stromů, které v okolí svého domova vysadíme. 
Strom je na pozemku Starého Plzence, rozcestí "U Marka", výsadba odsouhlasena odborem životního prostředí i radou města. 


Podle typu půdy a kvůli vyšší vlhkosti stanoviště jsme vybrali Dub letní (Quercus robur), který by měl na zvoleném místě velmi dobře prospívat. Je to mohutný strom, který se dožívá mnoha set let věku, často bývá památným stromem (typicky Žižkův dub a pod.). Bývá nazýván též dub "Křemelák".


Pro výsadbu jsme z vlastních prostředků sdružení zakoupili raději hrnkovanou sazenici.

Počasí nám moc nepřálo, ale výsadba přesto proběhla v slavnostním a veselém duchu, pořídili jsme také mnoho fotografií dokumentujících celý průběh akce a postup sázení. Snímky i s komentářem si můžete prohlédnout v tomto albu (klikni na odkaz)
Nejprve jsme skryli drn a a vykopali jamku pro sázení...


zatloukli kůl, usadili stromek, srovnali a začali obsypávat původní zeminou... 

zalili a přáli šťastný dlouhý život stromu i lidem kolem ...


kmínek jsme uvázali a omotali jutovou tkaninou...

proti okusu zvěří ještě ochránili pletivem...
znovu řádně zalili ... 


a kolem stromu jsme položili mulčovací vrstvy z kartonu a trávy, proti zarůstání.Hotovo a radost. Slavíme první a víme že není poslední!Žádné komentáře:

Okomentovat